EN | PL | 中文
Michał Milczarek Trio
milczarek | modrzejewski | łuczkiewicz
| |

O ZESPOLE


Michał Milczarek Trio

Michał Milczarek Trio to jedna z najciekawszych grup muzycznych na polskiej scenie jazzowej. Zespół tworzy muzykę będącą połączeniem modern jazzu, free jazzu, elektroniki i rocka. Koncerty MM3 uchodzą za niezwykle żywiołowe i prezentujące jazz w zdecydowanie nowatorskiej perspektywie. Zespół występował na prestiżowych festiwalach w Polsce, na Ukrainie, w Wietnamie, w Niemczech i Szkocji.

MM3 zwyciężyło w konkursie „Jazzowy Debiut Fonograficzny” (2014) organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca. Zespół ma na koncie trzy wydawnictwa: EP-kę The Big Game (2012), albumy Squirrels and Butterflies (2014) i najnowszy Ambient Works (2016).


SKŁAD


MICHAŁ MILCZAREK

MICHAŁ MILCZAREK

Urodzony 12 marca 1990 r. w Końskich – polski kompozytor, gitarzysta. Lider autorskiego projektu Michał Milczarek Trio (MM3). Wraz z intensywnie koncertującym MM3 wystąpił między innymi na Festiwal Jazz Bez, International Ethno-Jazz Festival Flugery Lvova, Warszawa Singera, Eye On Culture Festival, Jazz Po Polsku On Tour: Live in Germany, Hue Festival, Edinburgh Jazz Festival. Najchętniej porusza się w obszarach jazzu, ambientu i rocka. Odnajduje jednak swój własny język w każdym gatunku muzycznym. Jako muzyk sesyjny współpracuje bądź współpracował m.in. z Edytą Górniak, Marią Sadowską, Anną Szarmach, Michałem Urbaniakiem, Sashą Strunin i Envee’em.


MATEUSZ MODRZEJEWSKI

MATEUSZ MODRZEJEWSKI

Perkusista, muzyk sesyjny. Występował m.in. z Marią Sadowską, Michałem Urbaniakiem, Pablopavo i Ludzikami, Envee'm, Dorotą Miśkiewicz i Vavamuffin. Stały perkusista barda Marka Dyjaka, Majki Jeżowskiej i folkowo-jazzowego zespołu Chłopcy Kontra Basia. Prowadzi własne eksperymentalne jazzowo-hiphopowe trio taktoprawda. W 2012 roku zajął I miejsce w konkursie gry na zestawie perkusyjnym na Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym w Opolu. Oficjalny endorser (a prywatnie oddany miłośnik) talerzy marki Istanbul Agop.


BARTEK ŁUCZKIEWICZ

BARTEK ŁUCZKIEWICZ

Pochodzący ze Starachowic, wszechstronny basista. Wraz z zespołem Good Stuff zdobył III nagrodę w XXVI konkursie Jazz Juniors oraz Grand Prix w kategorii „jazz” na FAMIE 2003. Z zespołem Dwootho nagrał płytę Space Preassures wydaną przez Polskie Radio, zdobył pierwsze miejsce na Comblain La Tour Jazz Festiwal (Belgia). Występował na festiwalach jazzowych w Rumunii, Belgii, Słowacji i na Ukrainie. Współpracował z Markiem Raduli – grając przez ponad rok w jego kwartecie, a także Michałem Urbaniakiem, Olkiem Klepaczem, Kayah, Kubą Badachem, Kasią Cerekwicką, Piotrem Cugowskim. Obecnie współpracuje z takimi artystami jak: Majka Jeżowska, Izabela Trojanowska, Ńemy przez Ń, taktoprawda, Ewa Jach. Jest cenionym muzykiem sesyjnym.